Diş Estetiği
1550
page-template-default,page,page-id-1550,bridge-core-3.0.1,qodef-qi--touch,qi-addons-for-elementor-1.5.3,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,no_animation_on_touch,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,qode-theme-ver-28.7,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,elementor-default,elementor-kit-7,elementor-page elementor-page-1550

Diş Estetiği

Diş Estetiği Nedir?

İdeal ve estetik bir gülüş hattı için yapılan tedaviler arasında, diş üzerinde gerçekleştirilen işlemler bütünü diş estetiği tedavileridir. Gülüş tasarımında çok önemsenen;

  • Diş şekli
  • Diş boyutu,
  • Diş eti seviyesi,
  • Diş rengi,
  • Dudağın seviyesi,
  • Dişlerin dizilimi,
  • Diş ve diş eti uyumu, diş estetiği tedavilerinin konusudur.
 

Bu tedavide en iyiyi yakalamak için; yüze ilişkin oransal bir değerlendirme, ağız bileşenleri ve kişinin beklentisi beraber işlenir. Hem makro hem de mikro anlamda yapılacak estetik analizler sayesinde total elde edilecek sonuç, henüz işlem başlamadan yaklaşık olarak belirlenebilmektedir.

Diş estetiği uygulamaları, sürecin sonunda; yüz hatları ve oranları da hesaba katılarak, kişiye özgü verilerle optimize edilmiş bir tedavi oluşturmayı hedefler. İşlem yapılacak bölgeler fotoğraflanır ve problemler tespit edilir. Estetik gelişim için neler yapılacağı, hekim ve hasta arasında kritik edilir. Beklentiler etraflıca dinlenir.

Beklentinin gerçekleşebilirliği; diş, diş eti ve kemik seviyeleri radyografik yöntemlerle, klinik muayene ile incelenir, tedavi planı belirlenir. Multidisipliner tedavi olgusunun diş estetiğinde de benimsenir. Uygulanacak tıbbi işlemlerin sadece periodontal bileşenleri değil, yüz ve bölümlerini de içerecek şekilde yeniden yorumlanır. Beyaz estetik – Pembe estetik olarak da adlandırılabilen uygulamada ; uyum ve doğallık ön planda olmalıdır.

Nasıl Yardımcı Olabilrim?