Gülüş Tasarımı
1139
page-template-default,page,page-id-1139,bridge-core-3.0.1,qodef-qi--no-touch,qi-addons-for-elementor-1.5.3,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,qode-theme-ver-28.7,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,elementor-default,elementor-kit-7,elementor-page elementor-page-1139

Gülüş Tasarımı

Gülüş tasarımı nedir?

Gülüş tasarımı günümüzde yapılan popüler tedavilerden biri olup dişlerde ve diş etinde görülen şekil bozukluğu,orantısızlık ve renklenmeler gibi estetik sorunlarda kullanılan yöntemlerden biridir.

Günümüzde diş sağlığı kadar dişlerin görüntüsü de büyük önem taşıyor. Farklı nedenlerden ötürü bozulan diş estetiği, hem sağlık hem de psikolojik olarak kişileri olumsuz etkiliyor. Bu durumda olan hastaların imdadına “Estetik gülüş tasarımı” uygulaması yetişiyor.
Günümüzde gelişen teknolojiler ile birlikte, gülüş estetiği de dijital olarak tasarlanabiliyor.Gülüş tasarımı uygulaması; bir yandan hastaların özgüvenini yükseltirken, diğer yandan beslenmenin ilk aşaması olan çiğneme işleminin olması gereken duruma gelmesini sağlıyor.

Gülüş tasarımı nasıl yaptırabilirim?

İnsanların özgüveni ve mutluluğunun en temel unsurlarından biri olan gülümseme ihtiyacı insanlık tarihi boyunca başlıca ihtiyaçlardan biridir.

Gülümsemek kişinin özgüvenine ciddi katkı sağladığı gibi iletişimde bulunduğu çevresine de önemli mesajlar verir. Özgüveni yüksek sağlıklı bir gülümseme kişinin çevresiyle daha rahat iletişime geçmesine ve pozitif etki bırakmasına ciddi katkı sağlar. Çeşitli nedenlerle ağız ve diş görüntüsünden memnun olmayan kişiler gülmekten kaçınırlar ve bir ölçüde özgüvenlerini kaybederler.

Gülüş tasarımını yapacak diş hekimi kişinin görüntüsünü ve gülüşünü değerlendirir ve sıkıntıya neden olan unsurları tespit eder. Çekilen fotoğraf ve alınan ölçüler üzerinde hem pembe estetik açısında dişetleri hem de dişlerin durumu değerlendirerek kişinin yüz ve mizacına uygun diş boy ve formlarını belirleyerek bir ön çalışma yapar. Bu ön hazırlık hekime ağız içerisinde yapılacak müdahaleler açısından referans sağlayacaktır.

Güzel Bir Gülüş Elde Etmek İçin Dişlere Hangi İşlemler Uygulanıyor?

Güzel estetik duruşlu dişle; eksiksiz, bembeyaz olmalı. Dişeti ve diş yüzeyi temiz görünmelidir. Çapraşık olmamalı , öyle oluna durumlarda ortodonti tel tedavisi uygulanmalıdır.

Gülüş Tasarımı Sonrasındaki Avantajlar?

Daha doğal görünümlü yüz çenesine yakışır dişler elde edilir.

Dişlerin renkleri daha net olur.

Diş etleri daha sağlıklı görünüm kazanır.

Güzel parlayan diş, gülümsemeye kavuşulur.

Dişlerdeki kırıklar düzeltilir

Nasıl Yardımcı Olabilrim?