Diş Çektirmek Acıtır mı?
1660
post-template-default,single,single-post,postid-1660,single-format-standard,bridge-core-3.0.1,qodef-qi--no-touch,qi-addons-for-elementor-1.5.3,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,qode-theme-ver-28.7,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,elementor-default,elementor-kit-7

Diş Çektirmek Acıtır mı?

Diş Çektirmek Acıtır mı?

Diş hekimleri her tür diş sorununda dişi kurtarmaya çalışsa da bazı durumlarda bu mümkün olmaz ve diş çekimi hasta için en iyi çözüm haline gelebilir.

Diş çekimi çok ileri düzey enfeksiyonlarda, şiddetli diş eti hastalıklarında, ortodontik tedavi kapsamında ve daha birçok farklı durumlar zorunlu hale gelebilir.

Diş çekimi yapılmasının altında yatan neden hastanın ağzında ağrıya neden olabilir. İleri düzey enfeksiyonlar ve diş eti hastalıkları ağrıya ve şişmeye neden olabileceği gibi kırık dişler de ağrı hissedilmesine yol açabilir. Diğer yandan gömülü yirmi yaş dişleri kaynaklı komplikasyonlar oluşması riski de bulunur. Bu tür durumlarda hissedilen ağrı bir sorunun belirtisidir ve diş hekimleri bu sorunu diş çekimi yoluyla çözmeyi amaçlarlar.

Diş hekimleri diş çekimi prosedürüne başlamadan önce işlem sırasında hastanın herhangi bir ağrı ya da acı hissetmemesi için lokal anestezik madde kullanarak uyuştururlar. Hastalar diş çekimi uygulamasının ilk aşamasında yani lokal anestezi uygulanırken iğnenin batmasını hissedebilirler. Diş serbest kalana kadar gevşetilirken oluşan ileri geri baskıyı hissedebilirler.

Ancak diş çekimi sırasında acı ya da ağrı hissedilmemesi gerekir. Eğer hasta diş çekimi sırasında acı ya da ağrı hissederse bu lokal anestezinin yeterli etkiyi sağlamadığı anlamına gelir. Hasta böyle bir durumda mutlaka diş hekimini bilgilendirmelidir. Böylece ek lokal anestezik enjeksiyonu yapılarak diş çekimi sırasında hastanın konforu sağlanabilir.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

Nasıl Yardımcı Olabilrim?